Разлика помеѓу преработките на „Месроб Машдоц“

Одземени 16 бајти ,  пред 5 години
с
Removing Link GA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not good
с
с (Removing Link GA template (handled by wikidata) - The interwiki article is not good)
[[Категорија:Римокатолички светци од Ерменија]]
[[Категорија:Христијански светци од 5 век]]
 
{{Link GA|uk}}
{{Link FA|ru}}
{{Link FA|sr}}
15.694

уредувања