Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 4 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| опис =
| родено-име =
| роден-дата = 19 јулиавгуст 1921
| роден-место = [[Прилеп]], [[Кралство СХС]]<br> (денес [[Македонија]])
| починал-дата = {{починал на и возраст|df=yes|1942|03|02|1921|0708|19}}
| починал-место = [[Плетвар]], [[Прилеп]]ско
| починал-причина =