Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додаден 71 бајт ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
| родено-име =
| роден-дата = 19 јули 1921
| роден-место = [[Прилеп]], [[Кралство СХС]]<br> (денес [[Македонија]])
| починал-дата = {{починал на и возраст|df=yes|1942|03|02|1921|07|19}}
| починал-место = [[Плетвар]], [[Прилеп]]ско