Разлика помеѓу преработките на „Борка Талески“

Додадени 27 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
Тој е непосреден организатор на востанието против фашистичкиот окупатор започнато на 11 октомври.
 
== Биографија ==
Загинал во близина на селото [[Плетвар]], [[Прилеп]]ско, на [[2 март (починале)|2 март]] [[1942]] година.