Разлика помеѓу преработките на „Дуранго“

Одземени 49 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement | name = Дуранго | official_name = ''Estado Libre y Soberano de Durango'' | native_name_lang...)
 
с
{{Сојузни држави во Мексико}}
 
[[Категорија:Дуранго| ]]
[[Категорија:Сојузни држави во Мексико]]
[[Категорија:Административна поделба на Мексико]]