Разлика помеѓу преработките на „Џејмс Данлоп“

Одземени 12 бајти ,  пред 6 години
 
{{DEFAULTSORT:Данлоп, Џејмс}}
[[Категорија:Членови на Кралското друштво]]
[[Category:19th-century astronomers]]
[[Категорија:Членови на Кралското астрономско друштво]]
[[Category:19th-century Australian people]]
[[Категорија:Добитници на Златниот медал од Кралското астрономско друштво]]
[[Category:19th-century Scottish people]]
[[Категорија:Австралиски астрономи]]
[[Category:People from North Ayrshire]]
[[Категорија:Шкотски астрономи]]
[[Category:Fellows of the Royal Society of Edinburgh]]
[[Категорија:Изработувачи на научни инструменти]]
[[Category:Fellows of the Royal Society]]
[[Category:Fellows of the Royal Astronomical Society]]
[[Category:Recipients of the Gold Medal of the Royal Astronomical Society]]
[[Category:Australian astronomers]]
[[Category:Scottish astronomers]]
[[Category:Scottish emigrants to Australia]]
[[Category:Scientific instrument makers]]