Разлика помеѓу преработките на „Струшки вечери на поезијата“

с (Отстрането уредувањето на 62.162.183.31 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
|[[Ко Ун]]
|{{знаме|Јужна Кореја}}
 
|-
|[[2015]]<ref>[http://www.mkd.mk/kultura/knizhevnost/kineskiot-poet-bei-dao-e-dobitnik-na-zlaten-venec-na-svp-za-2015-godina ''Кинескиот поет Беи Дао е добитник на „Златен венец“ на СВП за 2015 година'']</ref>
|[[Беи Дао]]
|{{знаме|Кина}}
|}