Преспа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 237 бајти ,  пред 7 години
[проверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
{{наводи}}
 
* [http://strumski.com/biblioteka/?id=606 "Преспа; Преспанското Езеро; Старини в Преспа"], Книга оd ВМОРО револuционерoт Георги Траjчев од Прилеп, 1923 г.
 
[[Категорија:Региони во Македонија]]
145

уредувања