Разлика помеѓу преработките на „Пјерлуиџи Колина“

Додадени 517 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
== Личен живот ==
Колина ја запознал идната сопруга во 1988 година во Версилија. По долго време живеење заедно тие се преселиле во Вијареџио. Имаат две ќерки и куче западношкотски бел териер, кој се вика Валас.
 
==Награди==
*'''[[Куќа на славните во италијанскиот фудбал]]''' : 2011
*'''[[Судија на годината во Серија А]]''' (7): 1997, 1998, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.pierluigicollina.it/ Официјална страница на Колина]
{{Порталкутија
|right=yes
|boxwidth=200px
|marign=0px
|name1=Биографија
|image1=P vip.svg
|name2=Фудбал
|image2=Soccer ball.svg
}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Колина, Пјерлуиџи}}