Месојади: Разлика помеѓу преработките

Додадени 149 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
(Откажано уредувањето 3177084 на уредникот 5.32.178.156 (разговор))
Нема опис на уредувањето
Во [[Ланец на исхрана|ланецот на исхрана]], '''месојадите''' се организми кои се исхрануваат исклучиво со животинска храна.
{{Екологија-никулец}}
[[Категорија:Екологија]]еве неколку животни што се месојади :лав,мечка,волк,лисица,леопард,тигар и други...
Анонимен корисник