Разлика помеѓу преработките на „Плунковни жлезди“

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот: Интервики за избрани статии за sr:Пљувачне жлезде
с (Бот: Интервики за избрани статии за sr:Пљувачне жлезде)
[[simple:Salivary gland]]
[[sk:Slinná žľaza]]
[[sr:Пљувачне жлезде]] {{Link FA|sr}}
[[sv:Spottkörtlar]]
[[te:లాలాజల గ్రంధులు]]
18.766

уредувања