Разлика помеѓу преработките на „Штефан Ефенберг“

Додадени 5 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Штефан Ефенберг''' (роден на [[2 август]], [[1968]] година, во [[Хамбург]]) е поранешен [[Германија | германски]] [[фудбалер]], [[ОдбранаСреден ред (фудбал)|играч од средниот ред]].
 
==Кариера==