Разлика помеѓу преработките на „Питер Хигс“

Додадени 2 бајти ,  пред 4 години
(Создадена страница со: {{Нобеловец}} {{Инфокутија Научник | name = Питер Хигс | birth_name = Питер Вер Хигс...)
 
 
===Почесен докторат===
* Во 2014 г. добил почесен докторат од [[Универзитет во Сент Ендрус|УниверзитетotУниверзитетот во Сент Ендрус]], Шкотска <ref>{{наведени вести|title=St Andrews honours father of the Higgs Boson particle|url=http://www.st-andrews.ac.uk/news/archive/2014/title,242241,en.php|newspaper=University of St Andrews|date=7 May 2014|accessdate=9 June 2014}}</ref>
 
== Поврзано ==