Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Нема измена во големината ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
{{Infobox football biography 3
| playername = {{flagicon|Хрватска}} Иван Перишиќ
| image = [[Податотека:Ivan Perisic.jpg|250px190px]]
| height = {{height|m=1.87}}
| dateofbirth = {{birth date and age|df=yes|1989|2|2}}