Разлика помеѓу преработките на „Јакупица“

Додадени 6 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
| other_name = Солунска Глава
| photo = Dolna-Babina-Dupka-Jakupica-MK.JPG
| photo_caption = Месноста Долна Бабина Дупка со Нежиловските Стени и врвот [[Солунска Глава]] (во позадината) на планината Јакупица
| elevation_m = 2.540
| elevation_ref = <ref>http://www.ii.uib.no/~petter/mountains/europf.html#glava</ref>