Разлика помеѓу преработките на „Леќа (род)“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Taxobox | name = ''Lens'' | image = Illustration Lens culinaris0.jpg | image_caption = Леќа (''Lens culinaris'') | regnum = Plantae | unran...)
 
с
{{Taxobox
| name = ''Lens''Леќа
| image = Illustration Lens culinaris0.jpg
| image_caption = [[Леќа]] (''Lens culinaris'')