Клавдиј Птоломеј: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 86 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q34943 (translate me))
сНема опис на уредувањето
 
== Име и потекло ==
Се предпоставувапретпоставува дека бил припадник на грчката заедница во Египет. Но исто така потојат податоци кои укажуваат дека е можно да бил хеленизиран египќанин.
 
{{Никулец за биографија}}