Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Одземени 2 бајти ,  пред 8 години
с
Отстрането уредувањето на 70.49.154.218 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Отстрането уредувањето на 70.49.154.218 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
== Географиja и местоположба ==
 
''== Историja ==
 
== Економија ==