Крушево (Серско): Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 7 години
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Крушово на Крушево (Серско))
== Географиja и местоположба ==
 
''== Историja ==
 
== Економија ==
Анонимен корисник