Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
!Период
|-
|'''[[Андреа Пирло]]'''
| style="border-left:solid 1px #003399" |'''46''' (16)
|1998-2002
!Период
|-
|'''[[Алберто Џилардино]]'''
| style="border-left:solid 1px #003399" |'''19''' (30)
|2000-2004