Мате Грујовски: Разлика помеѓу преработките

Додадени 54 бајти ,  пред 7 години
→‎Песни: Added links
(→‎Песни: Added links)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
(→‎Песни: Added links)
Ознаки: Мобилно уредување Уредување од мобилен извршник
=== Песни ===
Мате Грујовски компонирал голем број песни, кои ги исполнувале разни пејачи и групи. Негови попознати песни се:
* Ах мори моме
* Во една пролет
* Љубам мајко едно момче
* Од каде си малој моме
* Само за неа живеам
* Што си толку мило Ленче нажалена
* Љубам мајко едно момче
* Ах вие, мои луди млади години
* Туѓино јабано
Анонимен корисник