Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
{{col-end}}
{{col-end}}
 
 
* [[Федерико Бонацоли]] е моментално најмладиот играч кој го направил своето деби за италијанската репрезентација под 21 година, на возраст од 17 години и 6 месеци.<ref>{{Cite news|url=http://www.fcinternews.it/?action=read&idnotizia=25084|title=Crisetig, esordio da record con l'Under 21|editor=Fcinternews.it|accesso=6 settembre 2012}}</ref>
 
==Надворешни врски==