Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Од 1990 до 2004 година, италијанците воспоставиле речиси целосна доминација во оваа категорија, освојувајќи пет од седум турнири.
 
==Настапи на меѓународни натпреварувања==
=== Евро У-21 ===
* 1978 : четврт-финале