Разлика помеѓу преработките на „Фудбалска репрезентација на Италија под 21 година“

с
(Создадена страница со: {{Инфокутија за фудбалска репрезентација | Име= {{flag|Италија}} | Грб= | ФИФА Триграм= ITA...)
 
* [http://www.uefa.com/competitions/Under21 UEFA Under-21 website] Contains full results archive
 
[[Категорија:ИталијанскиФудбал фудбалво Италија|под 21 година]]