Разлика помеѓу преработките на „Мордехај Вануну“

с
fixing dead links
с (Bot: Migrating 30 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q48775 (translate me))
с (fixing dead links)
|publisher=[[Amnesty International]]
|date=2 July 2007
|archiveurl=http://web.archive.org/web/20070710201838/http://news.amnesty.org/index/ENGMDE150442007|archivedate=10 July 2007}}</ref>. Во мај 2010 година, Вануну бил уапсен и осуден до три месеци во затвор под сомнение дека тој се состанал со странски државјани.
 
Од страна на Израел Вануну се третира како предавник<ref>{{cite web