Разлика помеѓу преработките на „Војна и мир“

Одземени 30 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| cover_artist =
| country = Русија
| language = Рускируски, некои дијалози на француски
| series =
| genre = [[историски роман]], [[романса]], [[воена хроника]], [[филозофски роман]]
| release_date = 1869
| media_type = Печатено (тврди корици)
| pages = 1,.225 (прво публикуваноI издание)
| isbn =
| preceded_by = Козаците (1863)