Разлика помеѓу преработките на „Вистина“

Одземени 242 бајти ,  пред 5 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Вистина''' е поим од врвно значење во области како [[философија]], [[наука]], [[право]] и [[религија]]. Во главно се разбира како склоп на [[Факт|факти]] и израз на она што е, што постои и што може да се утврди, наспроти лагата која го преставува она што не е и што не може да се утврди.
Тачно, исто така господинот Мирсат Алиоски кој живее моментално во Италија знае многу во врска со вистината со тоа што незнае ништо.
{{Фило-никулец}}
 
Анонимен корисник