Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 64 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1225991 (translate me))
с
|adopted = 25. декември 2000 г. (музиката)<br>30. декември 2000 г. (текстот)
|until =
|sound = Russian_Anthem_instrumentalNational_Anthem_of_Russia_(2000),_instrumental,_one_verse.ogg
|sound_title = Инструментална верзија.
}}