Поличани: Разлика помеѓу преработките

Одземени 8 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox settlement |official_name = Поличан |native_name = |settlement_type = Град-Општина |motto...)
 
сНема опис на уредувањето
{{Infobox settlement
|official_name = ПоличанПоличани
|native_name =
|settlement_type = Град-Општина
|population_density_blank1_km2 =
|population_density_blank1_sq_mi =
|timezone = Централно Европско ВремеCET
|utc_offset = +1
|timezone_DST = CEST
|footnotes =
}}
'''ПоличанПоличани''' ([[албански]]: ''Poliçan'', '''Поличан''') е град во [[Албанија]]. Населението на градот изнесува 8.942. Се наоѓа во јужниот дел на државата во округот [[БератБелград (округ)|БератБелград]].