Разлика помеѓу преработките на „Мономер“

Додадени 252 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
 
 
[[Категорија:Хемија]]
 
[[ar:مونومر]]
[[ca:Monòmer]]
[[de:Monomer]]
[[en:Monomer]]
[[es:Monómero]]
[[fr:Monomère]]
[[ko:단위체]]
[[io:Monomero]]
[[id:Monomer]]
[[he:מונומר]]
[[nl:Monomeer]]
[[ja:モノマー]]
[[pl:Monomer]]
[[pt:Monômero]]
[[sv:Monomer]]