Разлика помеѓу преработките на „Гегиско наречје“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|name=Гегиски
|region=[[Албанија]], [[Косово]], [[Македонија]], [[Црна Гора]], [[Србија]] (малку)
|speakers=3,4 [[милион|мил]]<ref>[http://www.ethnologue.com/language/aln Гегиски] — [[Ethnologue]] {{en}}</ref>
|date=no date
|ref=e17
|familycolor=Indo-European
|lingua=55-AAA-aaa to 55-AAA-aag
|glotto=gheg1238
|notice=IPA
|map=Albanian dialects mk.svg
|mapcaption=Карта на гегиските дијалектиговори со зелено
}}