Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Лепанто“

нема опис на уредувањето
с (Замена на Image:Ottoman_Navy1453-1789.svg со Image:Naval_Ensign_of_the_Ottoman_Empire_(1453–1793).svg (од страна на Marcus Cyron поради: File renamed: [[commons:COM:FR...)
|date=7 октомври 1571
|place=[[Патраски залив]], [[Јонско Море]]
|result=Победа на СвертатаСветата лига
|combatant1=[[Податотека:Banner of the Holy League 1571.png|25px]] [[Света лига (1571)|Света лига]] :<br />
[[Податотека:Flag of New Spain.svg|border|22px]] [[Шпанија]]<br />