Категорија:Фашизам: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Крајна десница со помош на HotCat)
сНема опис на уредувањето
{{Катпов}}
{{Ризница-врскарв|Fascism}}
 
[[Категорија:Политички идеологии]]
[[Категорија:Политички теории]]
[[Категорија:Корпоративизам]]
[[Категорија:Колективизам]]
[[Категорија:Синдикализам]]
[[Категорија:Тоталитаризам]]
[[Категорија:Десничарски политички теории]]
[[Категорија:Крајна десница]]
[[Категорија:Историја на Европа]]
[[Категорија:20 век]]