Разлика помеѓу преработките на „Тито Петковски“

Одземени 36 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Слика:Тито.png|рамка|Тито Петковски]]
 
'''Тито Петковски''' (роден [[23 јануари]] [[1945]] во с. Псача - [[Крива Паланка]]) е македонски политичар, претседател на [[Нова социјалдемократска партија]].
 
{{Македонија-политичар-никулец}}
 
{{Претседател на Собранието на Република Македонија}}
 
{{Претседатели на Собранието на РМ}}
 
{{DEFAULTSORT:Петковски, Тито}}