Разлика помеѓу преработките на „Крушоради“

Додадени 38 бајти ,  пред 6 години
 
== Личности ==
*Стојан Гоговчев - првата жртва за одбрана на селото од монархофашистите
*Никола Груев - дедо на македонскиот премиер Никола Груевски
 
9

уредувања