Јом кипур: Разлика помеѓу преработките

Додадени 66 бајти ,  пред 7 години
с
== Статус во Македонија ==
Првиот ден на Јом кипур е официјален празник и неработен ден за припадниците на [[македонски Евреи|еврејската заедница]] во државата.<ref>{{наведена мрежна страница|url=http://www.mtsp.gov.mk/content/pdf/Programa_nerabotni_denovi_2015.pdf|title=Програма на неработни денови за 2015 година|publisher=[[Министерство за труд и социјална политика на Македонија|Министерство за труд и социјална политика на РМ]]|accessdate=6 јануари 2015}}</ref>
 
== Поврзано ==
* [[Јомпкипурска војна]]
 
== Наводи ==