Предлошка:Роден: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
<span style="display:none">(<span class="bday">[[{{{1|{{{година}}}}}}]]-{{padleft:{{Број на месец|{{{2|{{{месец}}}}}}}}|2|0}}-{{padleft:{{{3|{{{ден}}}}}}|2|0}}</span>)</span>{{#if:{{{df|}}}
|[[{{#expr:{{{3|{{{ден}}}}}}}} {{Име на месец|{{{2|{{{месец}}}}}}}}]]
|[[{{Име на месец|{{{2|{{{месец<noinclude>|1</noinclude>}}}}}}}} {{#expr:{{{3|{{{ден<noinclude>|1</noinclude>}}}}}}}}]],
}} [[{{#expr:{{{1|{{{year<noinclude>|1900</noinclude>}}}}}}}}]]<noinclude>