Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Роден“

нема опис на уредувањето
<span style="display:none">(<span class="bday">{{{1|{{{година}}}}}}-{{padleft:{{MONTHNUMBERБрој на месец|{{{2|{{{месец}}}}}}}}|2|0}}-{{padleft:{{{3|{{{ден}}}}}}|2|0}}</span>)</span>{{#if:{{{df|}}}
|{{#expr:{{{3|{{{ден}}}}}}}} {{Име на месец|{{{2|{{{месец}}}}}}}}
|{{Име на месец|{{{2|{{{month<noinclude>|1</noinclude>}}}}}}}} {{#expr:{{{3|{{{day<noinclude>|1</noinclude>}}}}}}}},