Отвори го главното мени

Промени

Додадени 36 бајти ,  пред 4 години
{{coord|39|31|22|N|13|21|12|E|type:waterbody|display=title}}
 
 
{{Список на мориња}}
[[Категорија:Средоземно Море]]
[[Категорија:Географија на Италија]]