Разлика помеѓу преработките на „Аделаида“

Одземени 4 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| spacing = 2
| size = 266
| foot_montage = Од горе: Аделаида од авион, катедралата „Св. Петар“, градскиот стадион, ротундата во паркот Елдер населбата Гленелг, Ботаничката градина, Универзитетот на Аделаида
| foot_montage = Adelaide, from top: Adelaide viewed from above (2005), [[St Peter's Cathedral, Adelaide|St Peter's Cathedral]], [[Adelaide Oval]], a [[rotunda (architecture)|rotunda]] in [[Elder Park]], the beachside suburb of [[Glenelg, South Australia|Glenelg]], the [[Adelaide Botanic Garden]], [[Adelaide University]]
}}
| pop = 1,291,666