Разлика помеѓу преработките на „Голема бела ајкула“

с
Отстрането уредувањето на 77.28.112.86 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06
с (Отстрането уредувањето на 77.28.112.86 (разговор), вратено на последната верзија на Bjankuloski06)
Туристичка индустрија за ајкули има финансиска моќ во одржување на овие животни. Еден сет од вилици на бела ајкула може да достигне и до 20,000 долари. Како и да е, тоа е туристичка екстензија за вредност на жива ајкула, многу одржлива економска активност. На пример, нуркачката индустрија во Gaansbai, Јужна Африка, содржи шест бродски оператори и со секој брод се водат по 30 луѓе секој ден. Со исплата од 20 до 150 долари од лице, една жива ајкула може да собере од 9000 до 27.000 долари дневен приход.
 
== Наводи ==
коста брате.
{{наводи}}
--[[Special:Contributions/77.28.112.86|77.28.112.86]] <small>([[User talk:77.28.112.86|разговор]])</small> 16:07, 29 јануари 2015 (CET)
 
{{Link FA|de}}
 
{{Link FA|sl}}