Разлика помеѓу преработките на „Баб ел-Мандеб“

Додадени 12 бајти ,  пред 5 години
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox body of water | name = Баб ел-Мандеб | native_name = باب المندب | native_name_lang = ar | image...)
 
с
| outflow =
| catchment =
| basin_countries = {{DJI}},<br />{{ERI}},<br />{{SOM}},<br />{{YEM}}
| length = 130
| width = 40