Разлика помеѓу преработките на „Али Хаменеи“

Одземени 100 бајти ,  пред 6 години
Бришење на "Grand_Ayatollah_Ali_Khamenei,.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:Use
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:Q57336)
(Бришење на "Grand_Ayatollah_Ali_Khamenei,.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на [[commons:Use)
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
 
[[Податотека:Grand Ayatollah Ali Khamenei,.jpg|thumb|Ајатолахот Хаменеи]]
'''Сејед Али Хосеини Хаменеи''' ([[фарси]] -سید علی حسینی خامنه‌); роден {{роден на|18|април|1939}}) е [[Висок раководител на Иран]] (рахбар) од [[1989]] а пред тоа [[1981]]—[[1989]] е претседател на [[Иран]] . По потекло е ирански [[Азербејџанец]]. Ја носи титулата '''Големиот Ајатолах'''