Разлика помеѓу преработките на „Алберт Ајнштајн“

с
нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 46.217.99.92 (разговор), вратено на последната верзија на Инокентиј)
с
| caption = Алберт Ајнштајн, 1947
| birth_date = {{Роден на|14|март|1879}}
| birth_place = {{Роден во|[[Улм|]], [[Виртемберг|]], [[Германија}}]]
| death_date = {{Починат на|18|април|1955}} <small>(76 годиниг.)</small>
| death_place = {{Починал во|Принстон|Њу Џерси|САД}}
| residence = [[Германија]], [[Италија]], [[Швајцарија]], [[САД]]
[[Категорија:Американски Евреи]]
[[Категорија:Американски физичари]]
[[Категорија:Луѓе од Улм]]
 
{{Link FA|als}}