23 ноември (настани): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|valign="top" align="right"|[[2003]] 
|Грузискиот претседател [[Едуард ШеварнадзеШеварнаѕе]] поднесува оставка по неколку недели масовни протести поради изборна измама
|}
<noinclude>