Разлика помеѓу преработките на „Августајон“

Одземени 16 бајти ,  пред 6 години
ситна поправка
с
(ситна поправка)
[[Категорија:Архитектура од 4 век]]
[[Категорија:Архитектура од 6 век]]
[[Категорија:Згради и градбиФоруми во Константинопол]]
[[Категорија:Градби на Јустинијан I]]