Разлика помеѓу преработките на „Франц Лист“

Додадени 52 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Међувики за изабране чланке за uk:Ліст Ференц)
с
| Img_capt = Портрет од [[Хенри Леман]], 1839
| Background = non_performing_personnel
| Born = [[{{роден на|22 |октомври]], [[|1811]]}}<br>с. [[{{роден во|Доборјан]], [[|Унгарија]]}}
| Died = [[{{починал на|31 |јули]], [[|1886]]}}<br>[[{{починал во|Бајројт]], [[|Германија]]}}
| Years_active = 1822 - 1886
| Instrument = [[Пијано]]