Разлика помеѓу преработките на „КК Лирија“

Нема измена во големината ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
с
Исто така, поради ненаоѓање на сопствен терен, Лирија го откажала своето учество во Првата Лига за сезоната 2014/15 и се распаднала. <ref>http://ekipa.mk/elitata-bez-lirija-sezonata-startuva-na-11-oktomvri/</ref>
 
==Галерија==
<gallery widths="450" heights="360">
File:Lirija ekipa 2013-14.jpg|Екипа 2013/14
</gallery>
<gallery widths="150" heights="210">
File:Lirija domasen dres napred.jpg|2013/14 домашен дрес напред
File:Lirija domasen dres nazad.jpg|2013/14 домашен дрес назад
File:Lirija gostinski dres napred.jpg|2013/14 гостински дрес напред
File:Lirija gostinski dres nazad.jpg|2013/14 гостински дрес назад
</gallery>
==Поважни поранешни играчи==
{{col-begin}}
* {{flagicon|САД}} Ричард Џетер
{{col-end}}
==Галерија==
<gallery widths="450" heights="360">
File:Lirija ekipa 2013-14.jpg|Екипа 2013/14
</gallery>
<gallery widths="150" heights="210">
File:Lirija domasen dres napred.jpg|2013/14 домашен дрес напред
File:Lirija domasen dres nazad.jpg|2013/14 домашен дрес назад
File:Lirija gostinski dres napred.jpg|2013/14 гостински дрес напред
File:Lirija gostinski dres nazad.jpg|2013/14 гостински дрес назад
</gallery>
 
==Наводи==