Разлика помеѓу преработките на „КК Лирија“

Додадени 5 бајти ,  пред 6 години
с
нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с
| бои = сина и бела
| претседател =
| тренер = Марјан  Илиевски (последен)
| титули = нема
| лига = [[Прва македонска кошаркарска лига|Прва лига]]
| сезона = [[Прва македонска кошаркарска лига 2013/14|2013/14]]
| позиција = полуфинале<br /> Супер Лига 4<small>ти</small> Супер Лига
| вебместо = |
| h_pattern_b=_thinorangesides|h_body=orange|h_shorts=orange|h_pattern_s=_orangesides