Разлика помеѓу преработките на „Машка ракометна репрезентација на Полска“

==Екипа==
===Моментален состав===
Ова е составот за [[Светско ракометно првенство во ракомет за мажи 2015|Светското ракометно првенство во ракомет за мажи 2015]].<ref>[http://ihf.info/files/CompetitionData/153/pdf/POL.pdf 2015 World Championship roster]</ref>
 
Тренер: {{flagicon|GER}} [[Михаел Биглер]]